Proč se na podzim a v zimě věnovat procházkám po horách?

0
366

Procházky nebo obecně turistika na horách je velmi dobrý koníček, který Vás zabaví nejen časově, ale pomůže Vám i po zdravotní stránce. Turistika dokáže pozitivně ovlivnit hubnutí, posílit kondici, ale i nechat odpočinout hlavě od každodenního stresu. Procházky po horách mohou být dobré i pro rodiny s dětmi, stačí tomu přizpůsobit trasu. V čem jsou procházky po horách na podzim a v zimě tak výjimečné?

Turistika má mnoho výhod. Procházet se po horách můžete nezávisle na věku. Vždy stačí, když si vyberete trasu, kterou zvládnete ujít. Chodit tak na čerstvém vzduchu mohou maminky s dětmi, teenageři, ale i lidé v pokročilém věku. Nikdy ale nepřeceňujte své síly, a pokud si nevěříte, nechoďte do hor samy. Nikdy nevíte, co se Vám může přihodit a kdo na horách bude. Je lepší chodit ve dvou nebo ve skupině.

Posílíte imunitu organismu

Prvním výrazným benefitem chození po horách na podzim a v zimě je posílení imunity. Přeci jen už není nejtepleji, ale pohyb po čerstvém vzduchu, pokud se dobře obléknete, Vám jen pomůže imunitu posílit. Nemůže se Vám pak stát, že jen vyjdete z vyhřátého bytu na ulici a budete ihned nemocní. Organismus se pak s přechody teplot vyrovnává lépe, protože se dokáže přizpůsobit. Nemusíte po horách chodit dlouhé hodiny, ale menší procházka se hodí.

Spojíte příjemné s užitečným

Chcete zhubnout, ale stále se Vám to nedaří, nebo si říkáte, že nemáte na cvičení dostatek času kvůli rodině? Procházky po horách jsou ideálním způsobem, jak začít podporovat hubnutí. Vedle toho navíc můžete vytáhnout na hory i celou rodinu, včetně dětí, a užít si společný výlet. Každý pohyb je pro podporu hubnutí důležitý, tak proč nehubnout na horách?

Vyčistíte si hlavu, na horách bude klid

Na rozdíl od léta, kdy do hor vyráží prakticky celé město, už na podzim tolik lidí nepotkáte. Sezónní turisté budou pryč a na horách zavládne mnohem větší ticho. Sice někoho určitě potkáte, ale i tak v menším počtu. Díky tomu budete moct nechat odpočinout hlavě, načerpat nové síly a utříbit si myšlenky. Ať už pracujete v kanceláři nebo u výrobní linky, může se takováto detoxikace hlavy hodit.

Posílení kondice a sáňkování

Vyrážíte na hory během zimy a máte sebou děti? To je ideální kombinace, jak posílit kondici skvělou procházkou a ještě navíc vytáhnout děti na sáňky. Děti můžete táhnout za sebou nebo je můžete nechat chvíli sáňkovat na vhodném kopci. K tomu na Vás čekají zimní panoramata, která se nikdy neomrzí. Nádherně zasněžená krajina jako z pohádek. Na cestu si můžete uvařit do termosky teplý čaj, který Vás vždy zahřeje.

Na co byste neměli zapomenout při procházkách po horách?

Pokud budete chtít vyrazit na hory na podzim nebo v zimě, je nutné mít dostatečně teplé oblečení. Důležitá je kvalitní bunda, zateplené kalhoty a termoprádlo. Pokud vyrážíte na hory během zimy, kdy už mrzne, měli byste mít i teplou čepici, díky které neprochladnete. Nezapomínejte ani na rukavice. V rámci podzimu můžete mít sice lehčí oblečení, ale zase by na druhou stranu mělo odolávat případnému dešti nebo pochmurnému počasí. Oblečení na zimu si můžete koupit například prostřednictvím eshopu, kdy se dá využít About You sleva.

Vedle oblečení je nutná i dobrá obuv. Obuv na hory by měla splňovat několik kritérií. Měla by být dostatečně teplá, pohodlná, voděodolná a s vhodnou podrážkou. Na podzim můžete využít ještě lehčí modely outdoorových bot, na zimu už budete muset zvolit zateplenou obuv. V obou případech by ale měla být bota i dostatečně prodyšná. Boty na hory si můžete nakoupit na eshopu eobuv.cz, hodit se Vám bude určitě i eObuv sleva.

Předchozí článekAplikace pro školky aneb digitalizace školství přichází
Další článekStolní lampa na stůl –  jak vybrat