back to top
- Reklama -ženy
- Reklama -ženy

Stolní lampa na stůl –  jak vybrat

spot_img

Správné osvětlení je důležité nejen k učení, ale také na soustředěnou práci. Z toho důvodu by měla být stolní lampa součástí každého pracovního či psacího stolu. Měla by dobře osvětlit pracovní plochu, a také by měla být možnost nasměrování světla tam, kde bude třeba. Například tehdy, když něco píšete, abyste si mohli přitáhnout světlo nad papír. Tímto způsobem zabráníte namáhání očí a nebudete tolik unavení.

Vyberte správné místo pro lampu

Myslete na to, že světlo z lampičky musí být jasné, nikoli ale oslňující. Takže pokud ji umísťujete na psací stůl, kde máte počítač nebo notebook, umístěte ji tak, aby vám nesvítila do očí, ale zároveň osvítila klávesnici, ale i mírně obrazovku. Skvělým tipem je také to, abyste jako pravák, měl lampičku umístěnou na levé straně. Levák by měl mít lampičku naopak, tedy na pravé straně.

Stolní lampa i okolní osvětlení

Do pracovního prostoru patří jak stolní lampička, tak i centrální osvětlení, které by mělo být rozptýlené po celé místnosti a zároveň by mělo být jasné. Například LED panely dokáží příjemně rozsvítit celý prostor a nevytváří nepříjemné stíny. Panely byste měli doplnit i o stolní lampičky, které dodají více rozptýleného světla, a vy tak nebudete mít pocit, že máte nízké stropy, které na vás obrazně řečeno padají.

Světelné zdroje

Určitě doporučujeme zvolit LED světla. Nejen, že jsou úsporné, ale také příjemně svítí a mají vyšší životnost než obyčejné žárovky. Volte bílý odstín, jemuž odpovídá 4000 K. Pokud pracujete pozdě do noci, jistě uvítáte LED světlo s bílým osvětlením, které nezpůsobí zkreslené barvy, a navíc se nebudete cítit tolik unavení. A pokud jde o design lampičky, vybírejte dle vybavení místnosti. Na výběr máte různé barvy, ale i materiály. Dokonce lze vybrat takovou lampičku, která má ve spodní části displej, na němž jsou hodiny a datum.

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora