back to top
- Reklama -ženy
- Reklama -ženy

12 oblečení, které mohou být nebezpečné pro naše zdraví

spot_img

Spousta oblíbených oblečení nebo doplňků není tak neškodných, jak si myslíme. Pokud nevěnujeme pozornost věcem, které nosíme, nebo kupujeme-li si sluneční brýle na ulici nebo se rozhodneme pro módní, ale ne příliš pohodlné oblečení, následky mohou být opravdu špatné.

My věříme, že věci, které nosíme, by měly být nejen krásné a pohodlné, ale měly by být také bezpečné. Vytvořili jsme proto seznam položek, které byste si neměli kupovat nebo které byste měli nosit opatrně.

Modré plavky

Při výběru plavek pro dítě, je nejlepší řešení jít do světlých a kontrastních barev, jako je červená, žlutá, atp. Vyznačují se také proti vodě: v bazénu, jezeře nebo na moři. Je však lepší vyhnout se modrým plavkám pro sebe i pro své děti. V těchto plavkách je osoba ve vodě téměř neviditelná, a to je dost nebezpečné.

Legíny, které jsou příliš těsné

Neustálé nošení legín může vést k podráždění pokožky. Faktem je, že legíny jsou obvykle vyrobeny z hustého materiálu a jsou dost těsné. Při pohybu se látka tře o vaši pokožku.

Tělo se navíc v legínách potí a je ve vlhkém a teplém prostředí to je ideální prostředí pro růst bakterií. Proto je doporučeno je často měnit a mýt po každém použití.

Oversized oblečení

Nejen těsné oblečení může být nebezpečné. Velké a těžké mikiny mohou někdy způsobit nepříjemné pocity v oblasti krku a zad. Široké rukávy vás mohou přimět držet ruce v nepřirozené poloze, což může vést k napětí svalů vašeho těla.

Když si člověk dá velkou kapuci na hlavu, musí se namáhat a natáhnout krk dopředu, aby viděl. Také pokud kapuci, svěsíte z hlavy zůstane viset na zádech a může vám nepříjemně tlačit na hrdlo.

Sluneční brýle bez speciálního označení

Hlavním účelem slunečních brýlí je ochrana vašich očí před nebezpečným ultrafialovým zářením a nejen před slunečním zářením. Pokud vaše brýle nemají štítek s nápisem UV 400, toto příslušenství vám neposkytne maximální ochranu.

Některé sluneční brýle mohou způsobit více škody než užitku: rozšíří se vám zorničky a pokud nemají UV filtr, mohou se vám vážně poškodit oči. Doporučujeme vám pořídit si sluneční brýle ve specializovaných prodejnách, které mají speciální zařízení – nazývané fotometry.

Některé letní čepice

Jedním z hlavních účelů klobouku je chránit vás před slunečními paprsky. A kšiltovky na tom nejsou zrovna nejlépe, protože nechávají uši a krk otevřené, které se dost rychle opálí a jsou vystaveny slunečnímu záření.

Dáváte-li přednost pouze kšiltovkám, natřete si oblasti krku a uší opalovacím krémem. Mimochodem, slaměné klobouky, dokonce ani se širokým okrajem, také nejsou moc dobrou možností, protože propouštějí sluneční paprsky.

Úzké sukně

Žena oblečená v úzké sukni vypadá velmi elegantně, ale tento kus oděvu je velmi nepohodlný a obtížně se v něm pohybuje. Výsledkem je, že se mění nejen vaše chůze, ale také držení těla, což může vést k bolestem zad. Je také obtížné ohnout kolena a sednout si v tomto oblečení.

Letní šaty

Tyto letní outfity vám obvykle vyvíjejí velký tlak na krk.

Oblečení z bambusové tkaniny

Přírodní bambusové textilie jsou tvrdé a drsné, ale lze na ně dobře upevnit jmenovky na oblečení. Pro změkčení vláken a dodání tkanině elasticitu se bambusové textilie zpracovávají různými chemikáliemi. Patří sem sírouhlík, hydroxid sodný a kyselina sírová. A všechny tyto sloučeniny jsou toxické a mohou být nebezpečné pro životní prostředí.

Některé druhy nepromokavého oblečení

Nepromokavé textilie byly donedávna vyráběny s použitím nebezpečných chemikálií. Poté, co vysvětlilo, že představují potenciální hrozbu pro životní prostředí a lidské zdraví, začali výrobci sportovního oblečení hledat alternativy. Nyní si tedy můžete vybrat značku, která upustila od používání těchto chemikálií při výrobě nepromokavého oblečení.

Hrubé nylonové punčochy

V důsledku tření mohou tlusté punčochy dráždit pokožku, což vede k vyrážkám a mozolům. Existuje další problém – punčochové kalhoty mohou změnit přirozenou polohu prstů na nohou, což má negativní důsledky. Punčochové kalhoty mohou být stejně nebezpečné jako boty s úzkým špicí nebo boty na vysokém podpatku.

Pevná a úzká čelenka

Elastické syntetické čelenky někdy mačkají svaly frontalis, což může vést k nepříjemnostem a bolestem hlavy. Je lepší použít volnější čelenky vyrobené z přírodních tkanin.

Sandály Gladiator

Trendové gladiátorské sandály s řemínkem, které obepnou kotníky a lýtka, nejsou jen nepříjemné, ale mohou vašim nohám uškodit. Tyto boty narušují krevní oběh, což v konečném důsledku vede k edému a dokonce k křečovým žilám. Je v pořádku je nosit, jen je nenoste každý den.

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora