Pinot Grigio mi poprvé představila má sestra

0
235

Pinot Grigio mi zcela poprvé představila má sestra, která si toto víno vybrala, k degustaci na svojí narozeninovou oslavu, která probíhala v jejím novém domě, a to ve velmi stylovém duchu. Toto víno zraje zhruba 5 měsíců, a to na velmi jemných kvasničných kalech. Díky tomu má víno krásnou světlou barvu a disponuje světle nazelenalými tóny. Aroma je rovněž velmi intenzivní a také svěží. Sestra si toto víno zamilovala za velmi krátkou dobu a stejně tak jsem to s tímto vínem měla rovněž i já. Víno má velmi mírnou kyselost a velmi intenzivní závěrečnou dlouhotrvající ovocnou dochuť, která je velmi příjemná. Pokud budete víno konzumovat například s rybím nebo bílým masem, neuděláte chybu. Stejně tak se toto víno hodí ke žlutým sýrům či k mořským plodům, pizze či těstovinám. 

Damianitza Winery už přes půl století vyrábí kvalitní vína 

Damianitza Winery už téměř přes půl století vyrábí velmi kvalitní vína, která jsou vyráběna z vybraných hroznů, které vyrostly v úžasné a dechberoucí oblasti, která se nachází nedaleko jižní hranice Bulharska. Roční produkce vína je zhruba 1.400.000 lahví. Vína z tohoto vinařství disponují výjimečnou chutí a jsou neuvěřitelně chuťově výrazná. Já osobně z tohoto vinařství pravidelně odebírám víno s názvem Redark, které patří mezi jedno z mých nejoblíbenějších vůbec. 

Vinařství Dragomir nabízí senzační vína

Vinařství Dragomir nabízí opravdu senzační neuvěřitelná vína, která vytvářejí naprosto nezaměnitelnou chuť, která osloví každého milovníka vína z bulharské oblasti. Tato vína jsou totiž vyráběna z bulharských odrůd vinné révy, která má velmi oslnivou a specifickou chuť. Hrozny se pěstují zejména ve dvou bulharských mikroregionech a díky tomu jsou tak chuťově přívětivá, že budou vyhovovat požadavkům i velmi náročných konzumentů vína. Každá lahev vína je navíc mimořádně jedinečná a chuťově zcela nezaměnitelná. Mezi má nejoblíbenější vína z tohoto vinařství patří Pitos a také Mavrud. Nepohrdnu ale také dalšími víny, které z tohoto vinařství pocházejí.

Předchozí článek Jak se starat o jantar a perly
Další článekKrásná jako mořská panna: základy letní péče o pleť