Jak vybrat správný kráječ do provozu či domácnosti? Který z nich bude nejlepší?

0
72

Hledáte-li vhodný kráječ do domácnosti nebo do gastro provozovny, potravin či jinam, jsme toho názoru, že nejlepší bude elektrický kráječ. Pokud vám preciznost a přesnost není lhostejná, jistě nám dáte za pravdu, že tyto typy pro vás budou ideální. Jídlo na talíři vypadá úchvatně, ušetříte námahu, ale i čas, což je u lepších provozoven jistě důležité. Zaměřte se na několik vlastností a vyberte správně. 

Dle čeho vybírat

Před nákupem kráječe se zaměřte na několik technických parametrů, kterými stroj disponuje. Také bude dobré, když si předem ujasníte, co na kráječi budete krájet. Například pro krájení zeleniny či ostatních měkkých potravin nebude potřeba takový výkon, jako třeba u kráječe na zmrzlé maso.

  • Určitě se dívejte na příkon kráječe, který se obvykle pohybuje v rozmezí 0,195 kW až 0550 kW, ale také více.
  • Cena je také jistě velmi důležitá. Ta se pohybuje od 14 tisíc až po stovky tisíc. Jedná se tedy o kráječe, které jsou na profi úrovni a používají se v provozovnách. Levnější kráječ bude vhodný do domácnosti. Cena se samozřejmě odvíjí od požadovaných funkcí.
  • Dívat byste se také měli na materiál, který je důležitým aspektem při výběru. Pro domácí použití stačí elektrický kráječ z plastových dílů a čepel z chromované oceli. Do provozoven je dobré pořídit celokovový přístroj.
  • Dbejte také na tloušťku řezu podle toho, jak chcete, aby výsledek vypadal a co budete krájet. Tloušťka se pohybuje od jednoho milimetru až po dvacet milimetrů.
  • Také dbejte na bezpečnostní prvky, tedy kryty, aby se vám nepřihodil úraz.

Zvolit manuální nebo elektrický kráječ

Pokud se chystáte krájet pouze chléb, či jiné pečivo, manuální kráječe pro vás budou vhodné. Pakliže budete chtít krájet uzeniny, maso a jiné, tento kráječ již nebude vhodný. Nemají totiž tolik precizní řez. Manuální kráječe specifikuje nižší cena, nevyžadují elektrickou energii, mají menší stabilitu a také namáhavější používání. Pokud se přesto rozhodnete použít manuální kráječ, doporučujeme stroj na profi úrovni, Příkladem toho je Berkel.

Kdežto elektrické kráječe nakrájí uzeniny, zmrzlé maso a další. Ovšem záleží na příkonu. Jeho preciznost je vysoká a tenké plátky budou uříznuty bez námahy. Specifikuje je vyšší cena, ale za to vám nabídnou perfektní řez, stabilitu, bezpečnostní prvky a další. Skvělé jsou elektrické kráječe Berkel, které mají dlouhou historii a mnoho spokojených uživatelů.  

Předchozí článekZachyťte dokonale ostré fotky a videa s vivo X80 Lite, nejlepším fotomobilem současnosti
Další článek Čím vybavit vaši jídelnu, aby byla hezká, útulná a moderní?