back to top
- Reklama -ženy
- Reklama -ženy

11 jednoduchých tipů, jak kombinovat oblečení a doplňky, aby vypadaly vždy bezvadně

spot_img

Od šperků, klobouků a tašek až po šátky, pásky a boty, způsoby, jak dodat vašemu outfitu šmrnc, se zdají být nekonečné a ano, někdy i ohromující. Některým z nás může přistupování připadat jako dovednost, jejíž zvládnutí trvá celý život, ale ve skutečnosti to nemusí být až tak těžké. Pokud budete mít v rukávu několik tipů od odborníků, můžete se změnit na svého osobního stylistu a posunout své oblečení na vyšší úroveň.

Pečlivě jsme prozkoumali řady módních expertů a vytvořil seznam super jednoduchých pravidel, která může použít každý, aby vypadal báječně v každodenním životě a při zvláštních příležitostech.

 1. Vyberte si ten správný opasek pro váš outfit.

Přidání správného opasku může pozvednout váš vzhled. Například drobné dámy by si měly zvolit jednobarevný hubený pás, zatímco široký pás vypadá skvěle na vysokých a vysportovaných ženách. Ke sladění různých potisků lze použít i široké pásy .

Super úzké pásky se hodí k jednobarevným topům nebo spodkům, ale ztratí se v rušných vzorech. Široké pásky se skvěle hodí ke kombinézám a šatům, ale dají se použít i na obtažení svetru či saka a zvýraznění postavy. Chcete-li hrát na jistotu, vyberte si opasek střední tloušťky, protože fungují téměř se vším.

 1. Obuv si vyberte podle lemu sukně.

Čím kratší sukně, tím nižší podpatek je zlaté pravidlo, které vám může zabránit, abyste v minisukni vypadali nevkusně. Ale když se ke stejné minisukni přidají baleríny, mokasíny nebo dokonce pěkné tenisky, může to vypadat uhlazeně a cool. K midi a maxi sukním se naopak nebojte obout vysoké podpatky. Pokud neodoláte kombinaci vysokých podpatků a minisukně, nošení punčochových kalhot může učinit celek mnohem sofistikovanějším.

 1. Doplňte šperky nebo šátek, abyste odvedli pozornost od problémových partií.

Pokud rádi nosíte sukně obepínající postavu, ale máte trochu bříško, můžete si obléct barevnou šálu nebo nadrozměrné šperky, abyste odvedli pozornost od bránice k obličeji. Také můžete investovat do nějakého formovacího oblečení, aby byla vaše postava ještě štíhlejší. Vyhněte se úzkým sukním se zdobením a detaily v pase, pokud jste si vědomi své střední části.

 1. Klíčem je vyvážení doplňků.

Je snadné nechat se unést nádhernými doplňky a přehánět detaily. Když ke svému vzhledu přidáváte šátek, vyhněte se přílišné komplikaci zakomponováním příliš velkého množství šperků. Abyste se vyhnuli této chybě, můžete dodržet jednoduché pravidlo poměru 1:1: šátek + náhrdelník nebo šátek + výrazné náušnice.

 1. Experimentujte s barevnými šátky.

Nemusíte se omezovat jen na šátek kolem krku. Způsobů, jak použít šátek na úpravu vašeho outfitu, je téměř nepočítaně. Můžete jej použít k osvěžení staré kabelky, jako čelenku, ozdobu na klobouk nebo i místo pásku.

 1. Nevybírejte si příliš velkou kabelku, pokud chcete vypadat výše.

Většina z nás se při nákupu kabelky často nechává rozptylovat nádhernými vzory a tvary, přičemž zapomíná, že nejdůležitější částí je ve skutečnosti měřítko.

 1. Drobné ženy by si měly vybrat malou až střední kabelku se středně dlouhými nebo krátkými popruhy. Širší nebo příliš velké kabelky nebudou hrát ve váš prospěch, protože mohou vypadat kratší dobu.
 2. Vysoké ženy by se měly vyhýbatkabelkám ve tvaru krabice, které odstávají od těla. Totéž platí pro mikro kabelky. Mohou být maličké, ale díky nim budete vypadat jako obr. Zaoblené kabelky přes rameno, které snadno mění tvar, jsou lepší volbou.
 3. Dívky s většími křivkami by se měly rozhodnout pro středně velké strukturované kabelky namísto velmi malých nebo velkých kabelek. Nadrozměrná nestrukturovaná taška může přidat na objemu vašim problémovým oblastem, zatímco extra malé kabelky vás mohou opticky zvětšit.
 4. Vyhněte se sladění barvy bot s kabelkou.

Pokud míříte na modernější vzhled, zkuste se vyhnout sladěným kombinacím. Přestože není nic špatného na tom, pokud si zkombinujete černou kabelku s černými botami, pokud se snažíte okořenit základní outfit nějakou barvou, je lepší sladit barvu kabelky s jinými kousky, jako jsou náušnice nebo bunda. Při potisku a vzorech je to ovšem trochu jiné. Pokud milujete vzorovanou kabelku nebo boty, zkuste určit základní barvu a podle toho se sladit. Například pokud je základní barva vzorované kabelky šedá, oblékněte obyčejné šedé boty – nebo naopak.

 1. Náhrdelník a výstřih by se neměly srážet.

Dodat vašemu vzhledu jiskru zakomponováním šperků je jednoduchý způsob, jak učinit váš outfit sofistikovanějším, ale při výběru náhrdelníku byste měli zvážit nejprve výstřih.

Krátké náhrdelníky obecně fungují lépe, když leží nad výstřihem, ale mohou také vypadat skvěle, je-li výstřih dostatečně vysoký, aby mohl sloužit jako pozadí pro šperky (jinými slovy, přívěsek nespočívá napůl na oblečení a napůl na vaší kůži).

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora