back to top
- Reklama -ženy
- Reklama -ženy

10 ZLOZVYKŮ, které vám brání v hubnutí! Přestaňte s nimi a kila půjdou dolů.

spot_img

Pro zdravý životní styl se lidé nerozhodují jen kvůli dosažení dobré postavy, ale také kvůli tomu, aby se cítili dobře a plní energie.

Samozřejmě krásná figura je velké plus, které zdravý životní styl přináší. Pokud se necítíte dobře, pokud jste unavení a pokud se vám dlouhodobě nedaří zhubnout, důvodů pro které tomu tak je může být více.

Podívejte se na 10 ranných zlozvyků, kterých byste se měli rychle zbavit.

 1. Dlouhé ranní vylíhování v posteli:
  Dostatečně dlouhý spánek je velmi důležitý, avšak nic není třeba přehánět. Jak se říká, žádný extrém není vhodný a to si pamatujte i při spánku. Ideální doba pro spánek je 7 až 8 hodin a nejlepší je jít spát večer dříve a ráno dříve vstávat. Lidé, kteří spí příliš dlouho jsou náchylnější ke kardiovaskulárním onemocněním a cukrovce, která má souvislost is obezitou.
 2. Neuděláte si čas pro zdravou a vydatnou snídani:
  Pokud si ráno uděláte čas k snídani, vaše tělo vám bude rozhodně velmi vděčné. Díky snídani bude váš metabolismus fungovat mnohem lépe, čímž předcházíte problémům s přibíráním. Pokud se ráno pořádně najete, snižuje se i chuť na jídlo během dne a tedy i přísun kalorií během dne.

Dalším benefitem je také to, že snídaní snižujete hladinu kortizolu v krvi. Kortizol je stresový hormon, který se po probuzení uvolňuje do těla, aby organizmu zamezil náhlý pokles cukru v krvi.

 1. Nepoužíváte váhu pravidelně:
  Mnohé studie dokazují to, že lidé, kteří se pravidelně vážili, byli více motivováni ve snaze zhubnout než ti, kteří se nevážili. Nejlepší způsob jak se vážit je hned ráno, po toaletě a před napitím vody, případně před konzumací snídaně.

Pokud během hubnutí chodíte i do posilovny, můžete očekávat přibývání na váze. Toto číslo vás nemůže znepokojit, jelikož svaly jsou těžší než tuk a proto se v tomto případě může vaše váha zvyšovat.

 1. Kontrolujete mobil nebo počítač hned po probuzení:
  Čas, který ráno strávíte kontrolou mobilu, zda počítače byste mohli klidně investovat jinak, například přichystáním si chutnou snídani, či ranní rozcvičkou, která by vám do těla vlila ranní energii a sílu.

Mimo jiné je ranní kontrolování emailů či sms zpráv i stresující činnost, které byste se měli po probuzení vyhýbat.

 1. Nosíte příliš nepohodlné a těsné oblečení:
  Je přirozené, že některé druhy povolání vyžadují i ​​specifický druh oblékání, a proto kostýmy či obleky jsou někde neodmyslitelnou součástí. Pokud jste nuceni nosit takové oblečení je pravděpodobné, že nechodíte po schodech, ale raději se odvezete výtahem.

Vyberte si vhodné originální nebo zábavné tričko k vaší postavě. Je to pochopitelné, pokud možno, zvolte raději pohodlnější oblečení. V rámci svého plánu na hubnutí zkuste využívat schodiště, které máte k dispozici, nebo si jednoduše objednejte pracovní oblečení Engelbert-strauss.

 1. Dopřejete si sacharidy ve špatné formě:
  Přijímání sacharidů je důležité, nicméně nejsou sacharidy, jako sacharidy. Při dietě byste se měli snažit přijímat zdravé sacharidy, které se postarají o to, že zaženete svůj hlad a také se budou pomalu uvolňovat. Nejlepší je dopřát si sacharidy, které jsou obsaženy například v mangu, dále si dopřejte ovesnou kaši, celozrnnou pšenici, řecký jogurt, banány či borůvky.
 2. Nedopřejete si ranní strečink:
  Tak, jak při meditaci tak i při strečinku platí to, že není třeba jej provést dlouhou dobu během dne, avšak každý den, tedy pravidelně. Stačí i pár minut denně a budete se cítit lépe. Pomůžete svým bolavým svalům a kloubům a váš pohyb během dne bude mnohem flexibilnější.
 3. Nemeditujete:
  I krátká, pár minutová meditace každé ráno vám může pomoci při vašem hubnutí a nabývání energie. Díky meditaci se sníží váš krevní tlak a také hladina kortizolu, tedy stresového hormonu v krvi. Když bude v pohodě vaše hladina tohoto hormonu, bude ustálena i vaše chuť k jídlu.
 4. Nepouštíte si ráno do ložnice světlo:
  Pokud je pro vás ranní vstávání opravdu náročné, možná by vám mohlo pomoci denní světlo, které automaticky pomáhá při aktivaci vašeho organizmu. Nabije vás energií a dobrou náladou, díky které si určitě spíše zacvičíte, než byste setrvávali v zatažené nepřesvětlené místnosti.
 5. Ráno nevypijete sklenici vody:
  Před tím, než se pustíte do vaší povinné ranní kávy, byste měli povinně vypít i minimálně 250ml čisté vody nebo vody s citrónovou šťávou. Příjem vody hned po probuzení vás aktivuje, dodá vám energii, udržuje v těle rovnováhu a také správnou tělesnou teplotu.

3 KOMENTÁŘE

Comments are closed.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora