back to top
- Reklama -ženy
- Reklama -ženy

Péče o vlasy v létě: Jak chránit své kadeře před sluncem

spot_img

Léto je obdobím, kdy naše vlasy potřebují zvláštní péči. Intenzivní sluneční záření, vysoké teploty, slaná mořská voda a chlorovaná voda v bazénech mohou naše vlasy výrazně poškodit. Zde jsou tipy, jak udržet vlasy zdravé a krásné i během horkých letních měsíců.

Ochrana před sluncem

Stejně jako kůže, i vlasy potřebují ochranu před UV zářením. Když to jde, noste klobouk či šátek, které poskytují fyzickou ochranu. Kvalitní vlasová kosmetika pomůže vlasy posílit a chránit.

Hydratace

Horké počasí může vlasy vysušovat. Používejte hydratační šampony a kondicionéry a jednou týdně aplikujte hloubkovou masku pro extra hydrataci.

Minimalizace tepelné úpravy

Snažte se omezit používání fénů, žehliček a kulem na minimum. Vysoké teploty mohou vlasy ještě více poškodit. Pokud je to nutné, používejte tepelnou ochranu.

Oplachování vlasů

Po koupání v moři nebo bazénu vždy vlasy opláchněte čistou vodou. Slaná a chlorovaná voda může vlasy vysušovat a poškozovat.

Pravidelné stříhání

I když se snažíte vlasy chránit, některé poškození je nevyhnutelné. Pravidelné stříhání konečků každých 6-8 týdnů pomůže zabránit roztřepeným konečkům a udržet vlasy zdravé.

Lehký styling

V létě zkuste jednoduché účesy, které nevyžadují mnoho stylingových produktů. Přirozené vlny, copánky nebo culíky mohou vypadat skvěle a zároveň minimalizují poškození.

Správná výživa

Nezapomínejte na vnitřní výživu. Vyvážená strava bohatá na vitamíny a minerály, jako jsou vitamíny A, C, D, E a omega-3 mastné kyseliny, podporuje zdraví vlasů.

Pitný režim

Dostatečný přísun vody je klíčový nejen pro celkové zdraví, ale i pro zdraví vlasů. Hydratace zajišťuje, že vaše vlasy zůstanou pružné a odolné proti poškození a pomáhá i pokožce.

Při starosti o vlasy nezapomínejte pečovat i o zbytek svého těla, především pokožku. TU v létě ochrání opalovací krémy a oleje. Péče o vlasy v létě vyžaduje trochu více pozornosti, ale s těmito jednoduchými kroky můžete zajistit, že vaše vlasy budou zdravé a krásné po celé léto. Ochraňujte je před sluncem, hydratujte, minimalizujte tepelnou úpravu a dodržujte zdravý životní styl pro nejlepší výsledky.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora