back to top
- Reklama -ženy
- Reklama -ženy

Máte problém s vyprazdňováním? Tato je póza a potraviny vám pomohou s trávením více než pilulky nebo cokoli jiného

spot_img

Máte problém se stolicí? Pociťujete často zácpu či různé záněty? Zbavte se jich díky těmto 8 potravinám, které působí na vaše trávení mnohem lépe než různé pilulky.

Otruby
Při pravidelném užívání otrub, které jsou bohaté na vlákniny, můžete zapomenout na problémy s trávením a zácpou. Pamatujte však na to, že otruby musíte jíst v namočené formě a ne v suchém stavu. Doporučuje se namočit otruby do horké vody v poměru 1:5 a po hodině slít vodu.

Švestky:
Proti bakteriím v těle bojují úspěšně i švestky. Kromě toho pomáhají ve stimulaci trávení a při slaďování metabolismu. Můžete je jíst samotné nebo ve formě kompotu.

Dýně:
Při dlouhodobých zácpách je nápomocná dýně, která obsahuje vlákninu. I díky ní z těla dostane ven toxiny, zlepšíte činnost trávicího traktu a zbavíte se zácpy.

Lněná semínka:
Za přírodní projímadlo se považují lněná semínka, která vás rychle pročistí. Stačí přidat 1 polévkovou lžíci semínek do jogurtu či tvarohu a vaše stolice se brzy ohlásí sama.

Nálev z kyselých okurek:
Tento nálev z kyselých okurek je prospěšný nejen při kocovině, ale i při zácpě, protože jde také o přírodní projímadlo. Stačí se ho napít čtyřikrát denně a vaše střeva vám za to hned poděkují.

Medová voda:
Pro střeva je prospěšná také teplá medová vodu, kterou byste měli vypít ráno na prázdný žaludek. Tato kouzelná tekutina posílí váš organizmus a pomůže vám vyrovnat se s pocitem plného břicha.

Kefír a olej:
Jedna polévková lžíce kefíru se dvěma čajovými lžičkami rostlinného oleje dokážou také zatočit se zácpou. Tento nápoj konzumujte před spaním a se zácpou se na dobro rozloučíte.

Salát:
Salát z červené řepy, mrkve, bílého zelí, celeru a ředkvičky je fantastickou pochutinou pro vaše střeva. Stačí obyčejná zelenina bez dresinku či zálivek a vaše střeva budou opět přechodnější.

Sedíte na záchodě správně?
I když to zní možná vtipně, správný způsob vyprazdňování je stejně důležitý jako správné stravování. Pokud se i vy ptáte, jak si máte správně sednout na záchodové prkénko, tak vám to dnes prozradíme.

Tajemství úspěchu spočívá v tom, že vaše kolena nemají zůstat na podlaze, ale měli byste je mít přitažené až k hrudi. Pomoci vám k této na první pohled těžké póze může menší židle, na kterou si můžete umístit nohy, čímž je jednoduše dostanete do potřebné polohy.

Uvedená póza je pro lidi mnohem přirozenější a zdravější, protože střeva se díky ní kompletně pročistí, a tak nedochází k zácpám, zánětům či hemeroidům.

Sdílejte, ať se o správné póze vyprazdňování dozví i vaši známí.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora